Nowa era Budowy Basenów

Pierwsze baseny utworzone z wykładziny PCV to początki lat siedemdziesiątych. Od tego czasu jej użycie stale rośnie, aż do momentu największego udziału w rynku. Możemy z pewnością stwierdzić, że dwa baseny spośród trzech w Europie są pokryte wykładziną PCV. Przyczyny tego sukcesu są łatwe do zrozumienia. Zastosowanie wykładzin PVC gwarantuje bardziej efektywne wykorzystanie, wkładka PCV hydroizoluje i pełni funkcje dekoracyjne. Oznacza to niższe koszty budowy basenu i szybszą instalację.
Wyjątkowe cechy fizyko-chemiczne folii PCV umożliwiają obniżenie kosztów w perspektywie średniookresowej, gdyż nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, które są ciągłe, a nie konieczne w przypadku lakierowanych lub kaflowych powłok basenów, i tym podobnych.
Folia PCV nie podlega jakiejkolwiek modyfikacji molekularnej: jego formuła z leczeniem BIO-SHIELD gwarantuje absolutną odporność na rozwój mikroorganizmów (grzybów, bakterii, zarodników) hamując ich proliferację.
Szybkie ustawienie, szczególnie w porównaniu z tradycyjnym pokryciem ceramicznym, to kolejny punkt siły folii PCV, w szczególności w zakresie robót publicznych (parków wodnych, torów saneczkowy, pół-olimpijskich wielkości i olimpijskich basenów, basenów fali, itd …) Elastyczność tego produktu pozwala objąć basen dowolnym kształtem nawet przy bardzo skomplikowanych projektach, (skimmer i baseny bez krawędzi.)
Wykładzina PCV jest szeroko stosowana w pokryciu basenów, które zostały utworzone z paneli metalowych lub wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych ; a w tych przypadkach redukcja kosztów jest dramatyczna.
Wszystkich zainteresowanych budową basenu zapraszamy do kontaktu z nami. Baseny budujemy zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.