filtry basenowe

Wodę w basenie należy na bieżąco poddawać filtracji, aby można było bezpiecznie w nim pływać. W tym celu warto wykorzystać żwirowy filtr basenowy. Wykonane z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa PCV akcesorium wzmocniono dodatkowo włóknem szklanym. Sprzęt jest uniwersalny, nadaje się do wykorzystywania przy każdym typie wody (poza słoną). Jego ciśnienie pracy wynosi 0,8 bar.

Jaki filtr do basenu wybrać?

W skład zbiornika żwirowego filtra ​​​​​​​do basenu wchodzą dwie części połączone ze sobą przy użyciu solidnej obejmy. Dzięki temu wymiana piasku w urządzeniu przebiega szybko i bezproblemowo. Dostęp do wnętrza zbiornika jest też znacznie łatwiejszy. Do regulacji pracy urządzenia służy sześciodrogowy zawór. Umożliwia on wygodne sterowanie takimi funkcjami, jak: filtrowanie, opróżnianie basenu, a także płukanie powtórne i wsteczne.

Żwirowy filtr basenowy wyposażono w dno krzyżowe oraz praktyczne odpowietrzniki i pokrywy. Dodatkowo dołączono do niego manometr i korek spustu wody, a także uszczelkę EPDM. Sprzęt wymaga systematycznego płukania co najmniej raz w tygodniu. Należy montować go możliwie jak najbliżej zbiornika wodnego. Produkt najlepiej spełnia swoje funkcje w wodzie o temperaturze mieszczącej się w zakresie od 5 do 45 stopni Celsjusza.

Nasze urządzenia nadają się do stosowania zarówno w pływalniach publicznych, jak i prywatnych. Ich zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości. Sprzęt objęty jest roczną gwarancją. W zakresie realizowanych przez nas usług, poza sprzedażą filtrów i pomp basenowych, mieści się także ich serwis oraz wymiana.

Wyniki 1–12 z 20